Jalaksen vuoden 2018 Kunniakierroskeräys käynnistyy

Jalaksen tämän vuoden Kunniakierroskeräys käynnistyy näinä päivinä. Osallistumalla keräykseen autat meitä toteuttamaan liikunnallista toimintaa seuran lapsille ja nuorille. Itse tapahtuma järjestetään 9.6.2018 klo 15.00 Kiuaskallion urheilukentällä. Tapahtumassa kuntoillaan 60 minuuttia hyvässä hengessä ikään tai kuntoon katsomatta. Tapahtumassa tapaat myös Jalaksen nuoria yleisurheilijoita, joihin kampanjalla kerätty tuki kohdistuu.

Kunniakierros on Suomen Urheiluliiton ja sen jäsenseurojen yhteinen varainkeruukampanja, jonka urheiluseurat organisoivat paikallisesti. Kampanjan tuotto käytetään yleisurheilutyöhön seuroissa, piireissä ja SUL:ssa. Kunniakierroksen ideana on haastaa seuraväki keräämään tukijoita yrityksiltä tai yksityishenkilöiltä. Keräys huipentuu seuran yhteiseen kunniakierrostapahtumaan loppukevään ja alkukesän aikana. Keräys tapahtuu keräyslomakkeilla tai mobiilitallennuksen avulla. Tukisummasta lähetetään lasku sähköpostitse (tarvittaessa erikseen pyynnöstä lasku toimitetaan paperisena). Minini tukisumma on 15 euroa.

Nähdään Kiuaskalliolla 9.6.2018 klo 15!

Tapahtumaan tietoihin  tästä

Tapahtumaan tietoihin tästä