B-tyttöjen lentopalloturnaus 29.9.2018 lauantaina 11.00 alkaen Koulukeskuksessa
Sep
29
10:30 AM10:30

B-tyttöjen lentopalloturnaus 29.9.2018 lauantaina 11.00 alkaen Koulukeskuksessa

Tästä se alkaa !

Kauden 2018-2019 ensimmäinen lentopalloturnaus !

Kyseessä on tasonmittausturnaus josta voittaja menee pelaamaan A-poolia, 2 ja 3 D-poolia ja viimeinen E-pooliin. Turnauksessa pelaa kotijoukkuetta vastaan Kuortaneen Lentopallo 1, Vilppulan Tähti ja Seinäjoen Lentis. Tiedossa on kovatasoinen turnaus !
Tätä ei kannata missata !

Paikalla on kioski !

Otteluohjelma, aikataulu ohjeellinen

11:00 JaJa - KuLePa1
12:00 SeLe - VilTä
13:00 KuLePa1 - SeLe
14:00 VilTä - JaJa
15:00 KuLePa - VilTä
16:00 JaJa - SeLe

Tervetuloa !

View Event →

Aikuisurheilijoiden avoimet heitto 5-ottelut 15.9.2018
Sep
15
10:00 AM10:00

Aikuisurheilijoiden avoimet heitto 5-ottelut 15.9.2018

Aikuisurheilijoiden avoimet heitto 5- ottelut

 

View Event →
AUKUSTI-BEACH Lauantaina 11.8.2018 Lamminjärven biitsikentillä
Aug
11
9:00 AM09:00

AUKUSTI-BEACH Lauantaina 11.8.2018 Lamminjärven biitsikentillä

Pelit alkaa 9:00 ja ohjelman mukaan viimeinen peli alkaa 17:00.

NAISET  10 Joukkuetta

Jiit   Janette ja Jenny Ylilammi

LaMa   Laura Koivula ja Marjo Muhonen

Marjat  Marika ja Riikka Marjamaki

Raih  Naiset  Ella Nummioja ja Annika Torkko

Rajantakuset   Erja Silvennoinen ja Tiina Tolvanen
 

Mia&Elina   Elina Harju ja Mia Uunila

TEE Ässä  Sirpa Kivenmäki ja Tiina Koivuniemi

Team Kankeat   Liisa Mäkipeltola ja Riina Luopajärvi

ViRi    Rita Vienola ja Outi Rinneheino

XD   Hetafiia Lähde ja Silja Arohonka


 

MIEHET   8 Joukkuetta

Mikko&Timo  Timo Tuorila ja Mikko Koivula

MaisKu   Jare Sillanpää ja Jukka Katila

Korkiamäki&Tynjälä    Antero Korkiamäki ja Janne Tynjälä

*****   Jyri Sillanpää ja Ville Kivenmäki

Joukkue 4   Joonas ja Jere Rajamäki

TUOMASTERS   Tuomas Ruuska ja Tuomas Ylevä

Klaus feat Liinamaa   Henri Haaraniemi ja Timo Alanen

87    Miro Rasinperä ja Janne Haarajärvi


SEKOSARJA 10 Joukkuetta

Old School    Johanna ja Risto Korhonen, Taija Halkola

Rantapalloilijat    Simo Kivioja, Marko Laatu, Sanna Peräsalo

TEAM Hietsu     Vesa, Vilma, Leevi ja Venla Hietalahti

Tepottaret     Essi Lahti, Johanna Syväluoma, Kirsi Niemelä, Aino Suurkoivu

Turistit    Jenny Mäkikomsi, Emilia Mäki, Helmiina Vuorela, Roosa Kattelus

AMTP ammattilaiset  Anna Mäenpää, Mari Saarela, Tiia-Maria Talvitie, Petra Valkkio

JaHaVa    Jari Lustila, Harri Ristimäki, Vanessa Virnala

Marttilanmäk      iAri Kohtamäki, Lauri Kohtamäki, Emilia Koskiniemi

Räntälentis     Maija ja Juhana Niemelä, Maria Paananen

TEE-pallo    Timo Haapolahti, Esko Katila, Emma Parkkari, Hanna Kivioja

 

Paikalla kioski !

View Event →