Jalaksen kesäpäivä 6.7.2018

U19 POIKIEN EM-lopputurnauksen promootiotapahtuma 6.7. Jalasjärvellä

Jalasjärven Jalas on U19 poikien EM-lopputurnauksen promootioseura, jonka johdosta Jalasjärven Kiuaskalliolla järjestetään kesäpäivä perjantaina 6.7 klo 17.00 – 20.30. Kesäpäivä on yhdistetty promootio- ja Fortum Tutortapahtuma, joka on tarkoitettu kaikille seuran jalkapalloilijoille, valmentajille, vanhemmille ja jaoston sponsoreille. 

Teemaharjoituksissa käydään läpi Palloliiton valmennuslinjan mukaisia lasten jalkapalloharjoituksia, josta vastaa seuran Tutor Esa Haanpää yhdessä joukkueen valmentajien kanssa. Erityisteemana on maalinteko. Vanhempana pääset myös tutustumaan tarkemmin seuran toimintaan ja toivommekin, että voit olla mukana paikalla koko harjoituksen ajan. Suosittelemme kaikkia pukeutumaan siten että pystyy osallistumaan harjoituksiin ja peleihin. Valokuvausta varten toivotaan pukeutumista Jalaksen väreihin / seura-asuihin.

Aikataulu
17.00              Tilaisuuden avaus
17.15-18.15      Lasten harjoitukset
17.45-18.15     Vanhempien keskustelutilaisuus Tutorin kanssa
18.15-18.45     Vanhempien ja valmentajien harjoitukset
18.45-20.15    Pelit / Rankkukisat
20.15-20.30   Yhteenveto päivästä ja valokuvaus
20.30            Tilaisuuden päätös

Kutsu teematapahtumaan futisvanhemmille tässä

Jaosto haastaa kaikki  sponsorit  mukaan 6.7 tapahtumaan, tutustumaan toimintaan ja tietenkin pelaamaan yhdessä!

Jaosto haastaa kaikki sponsorit mukaan 6.7 tapahtumaan, tutustumaan toimintaan ja tietenkin pelaamaan yhdessä!

Tervetuloa kaikki mukaan yhteiseen kesäpäivään 6.7.2018!

kisastadion.PNG
Lue lisää valtakunnallisesta Fortum Tutor –ohjelmasta  tästä

Lue lisää valtakunnallisesta Fortum Tutor –ohjelmasta tästä