Back to All Events

Kunniakierros-tapahtuma Kiuaskallion urheilukentällä 9.6.2018 klo 15.00

  • Kiuaskallion urheilukenttä 5 Kulmantie 61600 Finland (map)
kk.jpg

Tervetuloa mukaan kuntoilemaan Kunniakierros-tapahtumaan Jalasjärven Kiuaskallion urheilukentälle 9.6.2018 klo 15.00. Tapahtumassa kuntoillaan 60 minuuttia hyvässä hengessä ikään tai kuntoon katsomatta. Samalla tapaat Jalaksen nuoria yleisurheilijoita, joihin kampanjalla kerätty tuki kohdistuu.

Kunniakierros on Suomen Urheiluliiton ja sen jäsenseurojen yhteinen varainkeruukampanja, jonka urheiluseurat organisoivat paikallisesti. Kampanjan tuotto käytetään yleisurheilutyöhön seuroissa, piireissä ja SUL:ssa. Kunniakierroksen ideana on haastaa seuraväki keräämään tukijoita yrityksiltä tai yksityishenkilöiltä. Keräys huipentuu seuran yhteiseen kunniakierrostapahtumaan loppukevään ja alkukesän aikana. Keräys tapahtuu keräyslomakkeilla tai mobiilitallennuksen avulla. Tukisummasta lähetetään lasku sähköpostitse (tarvittaessa erikseen pyynnöstä lasku toimitetaan paperisena). Minini tukisumma on 15 euroa.

Osallistumalla autat toteuttamaan liikunnallista toimintaa  seuran lapsille ja nuorille. 

Nähdään Kiuaskalliolla 9.6.2018 klo 15!

Tapahtumaan tietoihin tästä