Sika-ajot kansallinen sprintti + keskimatka 14.7.2019, Jalasjärvi, Jalasjärven Jalas

H13

Lähti : 6   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Dahlgren William                    Kristina     22:55           
   2. Oja Lauri                           LapVi        26:27    +03:32 
   3. Koski Hannes                        LaihLu       28:56    +06:01 
   4. Suokko Lauri                        LapVi        29:14    +06:19 
   5. Ylihärsilä Manu                     AlahKi       29:40    +06:45 
   6. Seppälä Paavo                       Femman       33:20    +10:25 

H15

Lähti : 4   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Huhtamäki Rasmus                    PieHi        34:05           
   2. Luoma-Lammi Juha-Matti              JalJa        34:15       +10 
   3. Karhunen Juho                       YKV          43:29    +09:24 
   4. Hantula Jussi                       KauWi      1:04:59    +30:54 

H20

Lähti : 1   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Laasanen Matti                      LaihLu     1:03:48           

H21

Lähti : 8   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Kleemola Joona                      HyRa         56:48           
   2. Blomback Mikael                     SuJu         59:55    +03:07 
   3. Wik Niklas                          Falken       59:59    +03:11 
   4. Lauronen Jarkko                     LaihLu     1:00:15    +03:27 
   5. Jokinen Heikki                      LS-37      1:00:53    +04:05 
   6. Mäki-Mantila Ville                             1:07:17    +10:29 
   7. Koski Eero                          YKV        1:07:18    +10:30 
   8. Heimovirta Jussi                    KortJV     1:33:57    +37:09 

H35

Lähti : 1   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Ikola Juhani                        SuJu       1:06:10           

H40

Lähti : 2   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Lehtinen Juhani                     SuJu         52:12           
   2. Voutilainen Arto                    JYPS         53:00       +48 

H45

Lähti : 4   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Friman Sami                         HyRa         51:41           
   2. Kamila Kai                          SuJu       1:00:27    +08:46 
   3. Karjanlahti Jari-Pekka              RasKu      1:12:01    +20:20 
   4. Leppäniemi Jani                     VetU       1:25:54    +34:13 

H50

Lähti : 8   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Savikko Olli                        TarpSu       53:45           
   2. Östergård Patric                    Trian        55:35    +01:50 
   3. Mäkinen Seppo                       FreeAd       56:45    +03:00 
   4. Höstman Stefan                      Malax        56:49    +03:04 
   5. Kinnari Jukka                       SuJu         58:53    +05:08 
   6. Laasanen Juha                       LaihLu     1:00:44    +06:59 
   7. Laine Kari                          VaHa       1:04:41    +10:56 
   8. Niemensivu Pekka                    KanSu      1:04:46    +11:01 

H55

Lähti : 5   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Launonen Jarmo                      KeU          54:50           
   2. Wiklund Torbjörn                    Falken       59:30    +04:40 
   3. Holm Mikael                         Minken     1:06:13    +11:23 
   4. Åkerman Jari                        RasKe      1:06:37    +11:47 
   5. Hakala Heikki                       KortJV     1:13:15    +18:25 

H60

Lähti : 6   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Juura Esa                           KanSu        57:28           
   2. Höstman Glenn                       Malax        59:31    +02:03 
   3. Fogelholm Mikael                    KeU        1:00:37    +03:09 
   4. Linna Heikki                        RasKe      1:02:09    +04:41 
   5. Nuoranne Jussi                      LHR        1:15:50    +18:22 
   6. Matikainen Hannu                    RasKe      1:20:35    +23:07 

H65

Lähti : 6   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Ollikainen Seppo                    IPR          39:16           
   2. Saarinen Heikki                     SOC          42:06    +02:50 
   3. Potinkara Jouko                     RaJu         43:48    +04:32 
   4. Pihlaja Antti                       Malax        44:55    +05:39 
   5. Majasaari Kari                      SuJu         48:19    +09:03 
   6. Kaataja Jorma                       RasKe      1:00:56    +21:40 

H70

Lähti : 7   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Jokinen Leo                         KoS          40:07           
   2. Koivukangas Erkki                   KoS          40:48       +41 
   3. Köykkä Jussi                        RasKu        43:50    +03:43 
   4. Nurminen Heikki                     IPR          44:15    +04:08 
   5. Hahtola Aulis                       RasKu        47:08    +07:01 
   6. Ilkka Jarmo                         RaJu         53:19    +13:12 
   7. Järvinen Taisto                     KuortKu      57:51    +17:44 

H75

Lähti : 3   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Peltola Lasse                       SuJu         53:16           
   2. Torvikoski Jouko                    JäPa         54:14       +58 
   3. Hakala Eino                         RasKe      1:03:00    +09:44 

H80

Lähti : 2   Keskeytti : 0   Hylätty : 1

   1. Häkkinen Tapani                     IPR        1:03:05           
      Holm Lars-Gunnar                    Botnia        Hyl. 

D13

Lähti : 4   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Suokko Matilda                      LapVi        29:17           
   2. Kankaanpää Sanni                    LaihLu       32:25    +03:08 
   3. Karjanlahti Serafina                RasKu        37:03    +07:46 
   4. Karjanlahti Fiia                    RasKu        52:58    +23:41 

D15

Lähti : 3   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Kankaanpää Aino                     LaihLu       40:41           
   2. Karjanlahti Sofia                   RasKu        46:00    +05:19 
   3. Oikkonen Sissi                      OH           51:26    +10:45 

D17

Lähti : 3   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Voutilainen Lotta                   JYPS         40:05           
   2. Rasimus Siiri                       S-JKL        51:21    +11:16 
   3. Peltola Eeva                        LapVi        54:06    +14:01 

D20

Lähti : 1   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Kamila Minerva                      SuJu       1:05:34           

D21

Lähti : 5   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Penttilä Marja                      KoS          54:10           
   2. Hakala Eeva-Liisa                   KortJV       57:36    +03:26 
   3. Hakala Helena                       KortJV     1:01:04    +06:54 
   4. Närhi Minna                         JYPS       1:02:21    +08:11 
   5. Hautamäki Siiri                     KortJV     1:22:14    +28:04 

D35

Lähti : 2   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Hautamäki Päivi                     KortJV     1:06:15           
   2. Strandholm Jessica                  Malax      1:20:16    +14:01 

D40

Lähti : 3   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Jämsén Miia                         JYPS         55:23           
   2. Rotola-Pukkila Minna                KauKa      1:02:46    +07:23 
   3. Mari Kalliolahti-Oja                LapVi      1:19:23    +24:00 

D45

Lähti : 2   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Hedman Kirsi                        Navi         40:37           
   2. Arvela Kirsi                        LS-37        52:13    +11:36 

D50

Lähti : 8   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Korpela-Kamila Heidi                SuJu         41:04           
   2. Erkkilä Marja                       YKV          43:16    +02:12 
   3. Johanna Perkkalainen                RasKe        43:26    +02:22 
   4. Oikkonen Mirka                      OH           43:42    +02:38 
   5. Laine Merja                         VaHa         44:04    +03:00 
   6. Rajasaari Kristiina                 RasKe        46:20    +05:16 
   7. Pirttilä Lea                        OH           50:22    +09:18 
   8. Suokko Katariina                    LapVi        58:55    +17:51 

D55

Lähti : 5   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Mäkineste-Mäkelä Päivi              SuJu         39:39           
   2. Björkqvist Yvonne                   Minken       40:42    +01:03 
   3. Rasimus Tuula                       MuuRa        42:37    +02:58 
   4. Erkkilä Riitta                      LapVi        57:10    +17:31 
   5. Mahlanen-Peltola Sirpa              LapVi        59:03    +19:24 

D60

Lähti : 1   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Hautamäki Leena                     KortJV       57:43           

D65

Lähti : 2   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Juura Maarit                        KanSu        42:59           
   2. Sauru Seija                         PoRa         43:46       +47 

D70

Lähti : 1   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Tarkiainen Sirpa                    SuSe         44:46           

Sika-ajot, AM tulokset, keskimatka 14.7.2019, Jalasjärvi, Jalasjärven Jalas

H13 3,21 km

Lähti : 4   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Oja Lauri                           LapVi        13:41           
   2. Ylihärsilä Manu                     AlahKi       15:15    +01:34 
   3. Koski Hannes                        LaihLu       15:30    +01:49 
   4. Suokko Lauri                        LapVi        16:40    +02:59 

H15 4,15 km

Lähti : 3   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Luoma-Lammi Juha-Matti              JalJa        22:15           
   2. Karhunen Juho                       YKV          26:37    +04:22 
   3. Hantula Jussi                       KauWi        47:41    +25:26 

H20 9,66 km

Lähti : 1   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Laasanen Matti                      LaihLu       41:56           

H21 9,66 km

Lähti : 5   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Blomback Mikael                     SuJu         40:04           
   2. Lauronen Jarkko                     LaihLu       40:20       +16 
   3. Mäki-Mantila Ville                               44:50    +04:46 
   4. Koski Eero                          YKV          45:19    +05:15 
   5. Heimovirta Jussi                    KortJV     1:06:45    +26:41 

H35 9,66 km

Lähti : 1   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Ikola Juhani                        SuJu         43:40           

H40 8,91 km

Lähti : 1   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Lehtinen Juhani                     SuJu         35:21           

H45 8,91 km

Lähti : 2   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Kamila Kai                          SuJu         43:18           
   2. Karjanlahti Jari-Pekka              RasKu        48:07    +04:49 

H50 8,91 km

Lähti : 2   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Kinnari Jukka                       SuJu         40:30           
   2. Laasanen Juha                       LaihLu       41:48    +01:18 

H55 8,37 km

Lähti : 2   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Åkerman Jari                        RasKe        43:22           
   2. Hakala Heikki                       KortJV       47:09    +03:47 

H60 8,74 km

Lähti : 2   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Linna Heikki                        RasKe        43:11           
   2. Matikainen Hannu                    RasKe        53:20    +10:09 

H65 6,61 km

Lähti : 3   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Potinkara Jouko                     RaJu         29:17           
   2. Majasaari Kari                      SuJu         34:03    +04:46 
   3. Kaataja Jorma                       RasKe        41:30    +12:13 

H70 5,08 km

Lähti : 4   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Köykkä Jussi                        RasKu        31:02           
   2. Hahtola Aulis                       RasKu        32:17    +01:15 
   3. Ilkka Jarmo                         RaJu         35:54    +04:52 
   4. Järvinen Taisto                     KuortKu      36:20    +05:18 

H75 5,08 km

Lähti : 2   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Peltola Lasse                       SuJu         39:34           
   2. Hakala Eino                         RasKe        50:58    +11:24 

H80 4,03 km

Lähti : 0   Keskeytti : 0   Hylätty : 0


D13 3,21 km

Lähti : 4   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Suokko Matilda                      LapVi        17:03           
   2. Kankaanpää Sanni                    LaihLu       19:14    +02:11 
   3. Karjanlahti Serafina                RasKu        20:27    +03:24 
   4. Karjanlahti Fiia                    RasKu        36:39    +19:36 

D15 4,15 km

Lähti : 2   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Kankaanpää Aino                     LaihLu       24:43           
   2. Karjanlahti Sofia                   RasKu        26:28    +01:45 

D17 5,08 km

Lähti : 1   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Peltola Eeva                        LapVi        36:53           

D20 8,74 km

Lähti : 1   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Kamila Minerva                      SuJu         45:58           

D21 8,37 km

Lähti : 4   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Hakala Eeva-Liisa                   KortJV       38:11           
   2. Hakala Helena                       KortJV       40:28    +02:17 
   3. Suokko Susanna                      KortJV       53:38    +15:27 
   4. Hautamäki Siiri                     KortJV       54:04    +15:53 

D35 8,37 km

Lähti : 1   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Hautamäki Päivi                     KortJV       39:43           

D40 6,61 km

Lähti : 2   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Rotola-Pukkila Minna                KauKa        36:55           
   2. Mari Kalliolahti-Oja                LapVi        42:57    +06:02 

D45 6,61 km

Lähti : 0   Keskeytti : 0   Hylätty : 0


D50 6,61 km

Lähti : 5   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Korpela-Kamila Heidi                SuJu         31:55           
   2. Erkkilä Marja                       YKV          33:05    +01:10 
   3. Johanna Perkkalainen                RasKe        33:15    +01:20 
   4. Rajasaari Kristiina                 RasKe        36:14    +04:19 
   5. Suokko Katariina                    LapVi        46:31    +14:36 

D55 4,15 km

Lähti : 3   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Mäkineste-Mäkelä Päivi              SuJu         29:00           
   2. Mahlanen-Peltola Sirpa              LapVi        38:18    +09:18 
   3. Erkkilä Riitta                      LapVi        41:49    +12:49 

D60 4,15 km

Lähti : 1   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Hautamäki Leena                     KortJV       42:50           

D65 4,03 km

Lähti : 1   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Sauru Seija                         PoRa         29:43           

D70 4,03 km

Lähti : 0   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

Sika-ajot, sprintin tulokset, 14.7.2019, Jalasjärvi, Jalasjärven Jalas
H13 2,18 km

Lähti : 6   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Dahlgren William                    Kristina     10:10           
   2. Suokko Lauri                        LapVi        12:34    +02:24 
   3. Oja Lauri                           LapVi        12:46    +02:36 
   4. Koski Hannes                        LaihLu       13:26    +03:16 
   5. Ylihärsilä Manu                     AlahKi       14:25    +04:15 
   6. Seppälä Paavo                       Femman       17:30    +07:20 

H15 2,80 km

Lähti : 4   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Luoma-Lammi Juha-Matti              JalJa        12:00           
   2. Huhtamäki Rasmus                    PieHi        13:44    +01:44 
   3. Karhunen Juho                       YKV          16:52    +04:52 
   4. Hantula Jussi                       KauWi        17:18    +05:18 

H20 5,10 km

Lähti : 1   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Laasanen Matti                      LaihLu       21:52           

H21 5,10 km

Lähti : 8   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Kleemola Joona                      HyRa         19:27           
   2. Wik Niklas                          Falken       19:42       +15 
   3. Blomback Mikael                     SuJu         19:51       +24 
   4. Lauronen Jarkko                     LaihLu       19:55       +28 
   5. Jokinen Heikki                      LS-37        20:09       +42 
   6. Koski Eero                          YKV          21:59    +02:32 
   7. Mäki-Mantila Ville                               22:27    +03:00 
   8. Heimovirta Jussi                    KortJV       27:12    +07:45 

H35 5,10 km

Lähti : 1   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Ikola Juhani                        SuJu         22:30           

H40 4,47 km

Lähti : 2   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Lehtinen Juhani                     SuJu         16:51           
   2. Voutilainen Arto                    JYPS         17:14       +23 

H45 4,47 km

Lähti : 4   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Friman Sami                         HyRa         16:47           
   2. Kamila Kai                          SuJu         17:09       +22 
   3. Karjanlahti Jari-Pekka              RasKu        23:54    +07:07 
   4. Leppäniemi Jani                     VetU         24:53    +08:06 

H50 4,47 km

Lähti : 9   Keskeytti : 0   Hylätty : 1

   1. Savikko Olli                        TarpSu       17:40           
   2. Östergård Patric                    Trian        18:02       +22 
   3. Höstman Stefan                      Malax        18:11       +31 
   4. Kinnari Jukka                       SuJu         18:23       +43 
   5. Laasanen Juha                       LaihLu       18:56    +01:16 
   6. Mäkinen Seppo                       FreeAd       20:01    +02:21 
   7. Niemensivu Pekka                    KanSu        20:20    +02:40 
   8. Laine Kari                          VaHa         20:22    +02:42 
      Kleemola Jouko                      Eks           Hyl. 

H55 4,47 km

Lähti : 5   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Launonen Jarmo                      KeU          18:39           
   2. Wiklund Torbjörn                    Falken       20:33    +01:54 
   3. Holm Mikael                         Minken       22:59    +04:20 
   4. Åkerman Jari                        RasKe        23:15    +04:36 
   5. Hakala Heikki                       KortJV       26:06    +07:27 

H60 3,67 km

Lähti : 6   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Juura Esa                           KanSu        16:26           
   2. Fogelholm Mikael                    KeU          17:45    +01:19 
   3. Höstman Glenn                       Malax        17:47    +01:21 
   4. Linna Heikki                        RasKe        18:58    +02:32 
   5. Nuoranne Jussi                      LHR          20:46    +04:20 
   6. Matikainen Hannu                    RasKe        27:15    +10:49 

H65 2,80 km

Lähti : 6   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Ollikainen Seppo                    IPR          12:24           
   2. Saarinen Heikki                     SOC          12:35       +11 
   3. Pihlaja Antti                       Malax        13:35    +01:11 
   4. Majasaari Kari                      SuJu         14:16    +01:52 
   5. Potinkara Jouko                     RaJu         14:31    +02:07 
   6. Kaataja Jorma                       RasKe        19:26    +07:02 

H70 2,80 km

Lähti : 7   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Köykkä Jussi                        RasKu        12:48           
   2. Koivukangas Erkki                   KoS          14:10    +01:22 
   3. Hahtola Aulis                       RasKu        14:51    +02:03 
   4. Nurminen Heikki                     IPR          15:06    +02:18 
   5. Jokinen Leo                         KoS          15:08    +02:20 
   6. Ilkka Jarmo                         RaJu         17:25    +04:37 
   7. Järvinen Taisto                     KuortKu      21:31    +08:43 

H75 2,18 km

Lähti : 3   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Torvikoski Jouko                    JäPa         11:32           
   2. Hakala Eino                         RasKe        12:02       +30 
   3. Peltola Lasse                       SuJu         13:42    +02:10 

H80 2,18 km

Lähti : 2   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Häkkinen Tapani                     IPR          13:48           
   2. Holm Lars-Gunnar                    Botnia       20:39    +06:51 

D13 2,18 km

Lähti : 4   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Suokko Matilda                      LapVi        12:14           
   2. Kankaanpää Sanni                    LaihLu       13:11       +57 
   3. Karjanlahti Fiia                    RasKu        16:19    +04:05 
   4. Karjanlahti Serafina                RasKu        16:36    +04:22 

D15 2,80 km

Lähti : 3   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Kankaanpää Aino                     LaihLu       15:58           
   2. Karjanlahti Sofia                   RasKu        19:32    +03:34 
   3. Oikkonen Sissi                      OH           22:43    +06:45 

D17 2,80 km

Lähti : 3   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Voutilainen Lotta                   JYPS         12:55           
   2. Rasimus Siiri                       S-JKL        15:24    +02:29 
   3. Peltola Eeva                        LapVi        17:13    +04:18 

D20 3,67 km

Lähti : 1   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Kamila Minerva                      SuJu         19:36           

D21 4,47 km

Lähti : 6   Keskeytti : 0   Hylätty : 1

   1. Penttilä Marja                      KoS          18:49           
   2. Hakala Eeva-Liisa                   KortJV       19:25       +36 
   3. Hakala Helena                       KortJV       20:36    +01:47 
   4. Närhi Minna                         JYPS         21:02    +02:13 
   5. Hautamäki Siiri                     KortJV       28:10    +09:21 
      Suokko Susanna                      KortJV        Hyl. 

D35 3,67 km

Lähti : 2   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Hautamäki Päivi                     KortJV       26:32           
   2. Strandholm Jessica                  Malax        28:02    +01:30 

D40 3,67 km

Lähti : 3   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Jämsén Miia                         JYPS         19:41           
   2. Rotola-Pukkila Minna                KauKa        25:51    +06:10 
   3. Mari Kalliolahti-Oja                LapVi        36:26    +16:45 

D45 2,80 km

Lähti : 2   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Hedman Kirsi                        Navi         12:26           
   2. Arvela Kirsi                        LS-37        17:41    +05:15 

D50 2,18 km

Lähti : 8   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Korpela-Kamila Heidi                SuJu         09:09           
   2. Oikkonen Mirka                      OH           09:43       +34 
   3. Rajasaari Kristiina                 RasKe        10:06       +57 
   4. Laine Merja                         VaHa         10:09    +01:00 
   5. Erkkilä Marja                       YKV          10:11    +01:02 
      Johanna Perkkalainen                RasKe        10:11    +01:02 
   7. Suokko Katariina                    LapVi        12:24    +03:15 
   8. Pirttilä Lea                        OH           12:28    +03:19 

D55 2,18 km

Lähti : 5   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Mäkineste-Mäkelä Päivi              SuJu         10:39           
   2. Rasimus Tuula                       MuuRa        11:01       +22 
   3. Björkqvist Yvonne                   Minken       14:43    +04:04 
   4. Erkkilä Riitta                      LapVi        15:21    +04:42 
   5. Mahlanen-Peltola Sirpa              LapVi        20:45    +10:06 

D60 2,18 km

Lähti : 1   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Hautamäki Leena                     KortJV       14:53           

D65 2,18 km

Lähti : 2   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Juura Maarit                        KanSu        12:14           
   2. Sauru Seija                         PoRa         14:03    +01:49 

D70 2,18 km

Lähti : 1   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Tarkiainen Sirpa                    SuSe         15:21           

Sika-ajot, keskimatkan tulokset, 14.7.2019, Jalasjärvi, Jalasjärven Jalas

H13 3,21 km

Lähti : 6   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Dahlgren William                    Kristina     12:45           
   2. Oja Lauri                           LapVi        13:41       +56 
   3. Ylihärsilä Manu                     AlahKi       15:15    +02:30 
   4. Koski Hannes                        LaihLu       15:30    +02:45 
   5. Seppälä Paavo                       Femman       15:50    +03:05 
   6. Suokko Lauri                        LapVi        16:40    +03:55 

H15 4,15 km

Lähti : 4   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Huhtamäki Rasmus                    PieHi        20:21           
   2. Luoma-Lammi Juha-Matti              JalJa        22:15    +01:54 
   3. Karhunen Juho                       YKV          26:37    +06:16 
   4. Hantula Jussi                       KauWi        47:41    +27:20 

H20 9,66 km

Lähti : 1   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Laasanen Matti                      LaihLu       41:56           

H21 9,66 km

Lähti : 8   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Kleemola Joona                      HyRa         37:21           
   2. Blomback Mikael                     SuJu         40:04    +02:43 
   3. Wik Niklas                          Falken       40:17    +02:56 
   4. Lauronen Jarkko                     LaihLu       40:20    +02:59 
   5. Jokinen Heikki                      LS-37        40:44    +03:23 
   6. Mäki-Mantila Ville                               44:50    +07:29 
   7. Koski Eero                          YKV          45:19    +07:58 
   8. Heimovirta Jussi                    KortJV     1:06:45    +29:24 

H35 9,66 km

Lähti : 1   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Ikola Juhani                        SuJu         43:40           

H40 8,91 km

Lähti : 2   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Lehtinen Juhani                     SuJu         35:21           
   2. Voutilainen Arto                    JYPS         35:46       +25 

H45 8,91 km

Lähti : 4   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Friman Sami                         HyRa         34:54           
   2. Kamila Kai                          SuJu         43:18    +08:24 
   3. Karjanlahti Jari-Pekka              RasKu        48:07    +13:13 
   4. Leppäniemi Jani                     VetU       1:01:01    +26:07 

H50 8,91 km

Lähti : 10   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Savikko Olli                        TarpSu       36:05           
   2. Mäkinen Seppo                       FreeAd       36:44       +39 
   3. Östergård Patric                    Trian        37:33    +01:28 
   4. Höstman Stefan                      Malax        38:38    +02:33 
   5. Raudus Timo                         Eks          40:14    +04:09 
   6. Kinnari Jukka                       SuJu         40:30    +04:25 
   7. Kleemola Jouko                      Eks          40:50    +04:45 
   8. Laasanen Juha                       LaihLu       41:48    +05:43 
   9. Laine Kari                          VaHa         44:19    +08:14 
  10. Niemensivu Pekka                    KanSu        44:26    +08:21 

H55 8,37 km

Lähti : 5   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Launonen Jarmo                      KeU          36:11           
   2. Wiklund Torbjörn                    Falken       38:57    +02:46 
   3. Holm Mikael                         Minken       43:14    +07:03 
   4. Åkerman Jari                        RasKe        43:22    +07:11 
   5. Hakala Heikki                       KortJV       47:09    +10:58 

H60 8,74 km

Lähti : 6   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Juura Esa                           KanSu        41:02           
   2. Höstman Glenn                       Malax        41:44       +42 
   3. Fogelholm Mikael                    KeU          42:52    +01:50 
   4. Linna Heikki                        RasKe        43:11    +02:09 
   5. Matikainen Hannu                    RasKe        53:20    +12:18 
   6. Nuoranne Jussi                      LHR          55:04    +14:02 

H65 6,61 km

Lähti : 6   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Ollikainen Seppo                    IPR          26:52           
   2. Potinkara Jouko                     RaJu         29:17    +02:25 
   3. Saarinen Heikki                     SOC          29:31    +02:39 
   4. Pihlaja Antti                       Malax        31:20    +04:28 
   5. Majasaari Kari                      SuJu         34:03    +07:11 
   6. Kaataja Jorma                       RasKe        41:30    +14:38 

H70 5,08 km

Lähti : 7   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Jokinen Leo                         KoS          24:59           
   2. Koivukangas Erkki                   KoS          26:38    +01:39 
   3. Nurminen Heikki                     IPR          29:09    +04:10 
   4. Köykkä Jussi                        RasKu        31:02    +06:03 
   5. Hahtola Aulis                       RasKu        32:17    +07:18 
   6. Ilkka Jarmo                         RaJu         35:54    +10:55 
   7. Järvinen Taisto                     KuortKu      36:20    +11:21 

H75 5,08 km

Lähti : 3   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Peltola Lasse                       SuJu         39:34           
   2. Torvikoski Jouko                    JäPa         42:42    +03:08 
   3. Hakala Eino                         RasKe        50:58    +11:24 

H80 4,03 km

Lähti : 2   Keskeytti : 0   Hylätty : 1

   1. Häkkinen Tapani                     IPR          49:17           
      Holm Lars-Gunnar                    Botnia        Hyl. 

D13 3,21 km

Lähti : 4   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Suokko Matilda                      LapVi        17:03           
   2. Kankaanpää Sanni                    LaihLu       19:14    +02:11 
   3. Karjanlahti Serafina                RasKu        20:27    +03:24 
   4. Karjanlahti Fiia                    RasKu        36:39    +19:36 

D15 4,15 km

Lähti : 3   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Kankaanpää Aino                     LaihLu       24:43           
   2. Karjanlahti Sofia                   RasKu        26:28    +01:45 
   3. Oikkonen Sissi                      OH           28:43    +04:00 

D17 5,08 km

Lähti : 3   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Voutilainen Lotta                   JYPS         27:10           
   2. Rasimus Siiri                       S-JKL        35:57    +08:47 
   3. Peltola Eeva                        LapVi        36:53    +09:43 

D20 8,74 km

Lähti : 1   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Kamila Minerva                      SuJu         45:58           

D21 8,37 km

Lähti : 6   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Penttilä Marja                      KoS          35:21           
   2. Hakala Eeva-Liisa                   KortJV       38:11    +02:50 
   3. Hakala Helena                       KortJV       40:28    +05:07 
   4. Närhi Minna                         JYPS         41:19    +05:58 
   5. Suokko Susanna                      KortJV       53:38    +18:17 
   6. Hautamäki Siiri                     KortJV       54:04    +18:43 

D35 8,37 km

Lähti : 2   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Hautamäki Päivi                     KortJV       39:43           
   2. Strandholm Jessica                  Malax        52:14    +12:31 

D40 6,61 km

Lähti : 3   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Jämsén Miia                         JYPS         35:42           
   2. Rotola-Pukkila Minna                KauKa        36:55    +01:13 
   3. Mari Kalliolahti-Oja                LapVi        42:57    +07:15 

D45 6,61 km

Lähti : 2   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Hedman Kirsi                        Navi         28:11           
   2. Arvela Kirsi                        LS-37        34:32    +06:21 

D50 6,61 km

Lähti : 8   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Korpela-Kamila Heidi                SuJu         31:55           
   2. Erkkilä Marja                       YKV          33:05    +01:10 
   3. Johanna Perkkalainen                RasKe        33:15    +01:20 
   4. Laine Merja                         VaHa         33:55    +02:00 
   5. Oikkonen Mirka                      OH           33:59    +02:04 
   6. Rajasaari Kristiina                 RasKe        36:14    +04:19 
   7. Pirttilä Lea                        OH           37:54    +05:59 
   8. Suokko Katariina                    LapVi        46:31    +14:36 

D55 4,15 km

Lähti : 5   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Björkqvist Yvonne                   Minken       25:59           
   2. Mäkineste-Mäkelä Päivi              SuJu         29:00    +03:01 
   3. Rasimus Tuula                       MuuRa        31:36    +05:37 
   4. Mahlanen-Peltola Sirpa              LapVi        38:18    +12:19 
   5. Erkkilä Riitta                      LapVi        41:49    +15:50 

D60 4,15 km

Lähti : 1   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Hautamäki Leena                     KortJV       42:50           

D65 4,03 km

Lähti : 2   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Sauru Seija                         PoRa         29:43           
   2. Juura Maarit                        KanSu        30:45    +01:02 

D70 4,03 km

Lähti : 1   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Tarkiainen Sirpa                    SuSe         29:25           

Livetulokset osoitteessa http://live.oriento.fi/#/competitions

Kiuaskallion mäkikisan nopeimmat

Miehet

  1. H40 Juhani Lehtinen 2:04

  2. H21 Joona Kleemola 2:05

Naiset

  1. D35 Päivi Hautamäki 2:41

  2. D20 Minerva Kamila 2:45

Kuntoradan HD10 tulokset

Eino Heikkilä, Jalasjärven Jalas 10:53

Mikko Ylihärsilä, Alahärmän kisa 18:50