Hippo-hiihtojen tulokset

Tulokset Hippo-hiihdot 2019 27.02.2019                                                    

T5  0,2 km                                                        

Lähti: 6 Keskeytti: 0 Hylätty: 0                                                                           

Sij           Nimi       Seura     Loppuaika

1             Tilma Oja-Nisula                              02:12.8

2             Sanni Kesälä                       02:28.1

3             Melina Kulmala                 02:30.6

4             Tilda Lackman                   08:03.9

5             Sanna Salmi                       09:54.8

               ----                                                                   

P5  0,2 km                                                                                 

Lähti: 7 Keskeytti: 0 Hylätty: 0                                   

Sij           Nimi       Seura     Loppuaika

1             Konsta Huovinen                             02:20.2

2             Joona Riikonen                 02:44.4

3             Eemeli Kuusisto                 03:14.6

4             Lauri Hakola                      03:20.2

5             Joonas Salo                        04:56.5

6             Jaakko Kortesluoma                       05:39.6

               ----                       

T6  0,2 km                                    

Lähti: 4 Keskeytti: 0 Hylätty: 0                                   

Sij           Nimi       Seura     Loppuaika

1             Enni Hakala                        01:48.2

2             Sofia Kätevä                      02:03.1

3             Vilja Samppala                   03:38.8

               ----                                      

P6  0,2 km                                        

Lähti: 8 Keskeytti: 0 Hylätty: 0                                   

Sij           Nimi       Seura     Loppuaika

1             Kristyan Lindberg                             01:36.4

2             Aukusti Huhtakallio                         01:42.4

3             Daniel Ala-Keturi                              01:45.5

4             Joonas Kortesluoma                       01:50.9

5             Ukko Torkko                      01:51.1

6             Topi Luoto                         01:55.3

7             Malakai Essuon-Bonney                 01:58.5

8             Eero Rantamäki                01:58.9

T7  0,5 km                                     

Lähti: 9 Keskeytti: 0 Hylätty: 0                                   

Sij           Nimi       Seura     Loppuaika

1             Emma Kulmala                  01:58.8

2             Senni Launo                       02:06.0

3             Siiri Kriikkula                      02:11.9

4             Maria Piirto                        02:16.9

5             Outi Männikkö                  02:19.8

6             Veera Valkama                  02:48.4

7             Julia Riikonen                    02:50.9

8             Emma Sillanpää                05:38.6

               ----                       

P7  0,5 km                                   

Lähti: 4 Keskeytti: 0 Hylätty: 0                                   

Sij           Nimi       Seura     Loppuaika

1             Aatos Yli-Peltola                              01:41.2

2             Jere Salo                             02:04.5

3             Lucas Koivunen                 02:41.2

               ---                         

T8  0,5 km                                  

Lähti: 4 Keskeytti: 0 Hylätty: 0                                   

Sij           Nimi       Seura     Loppuaika

1             Eerika Manninen                              01:08.4

2             Saara Rantamäki                             01:33.3

3             Viivi Juupaluoma                              01:57.9

               ----                       

P8  0,5 km                                   

Lähti: 4 Keskeytti: 0 Hylätty: 0                                   

Sij           Nimi       Seura     Loppuaika

1             Matias Kesälä                    01:01.5

2             Viljo Oja-Nisula                 01:25.9

3             Joona Huovinen                02:17.4

               ---                         

DNS       Antti Virkkala                    

DNS       Akseli Virkkala                  

T9  1 km                                            

Lähti: 8 Keskeytti: 0 Hylätty: 0                                   

Sij           Nimi       Seura     Loppuaika

1             Anni Yli-Peltola                  03:17.1

2             Alma Saari                          04:02.9

3             Alina Valkama                   04:35.2

4             Tuulia Saari                        04:56.2

5             Ella Kuusisto                      05:12.2

6             Olivia Samppala                05:12.7

7             Anni Luoto                         05:39.1

8             Mezoti Essuon-Bonney                  06:44.4

P9  1 km                                            

Lähti: 8 Keskeytti: 0 Hylätty: 0                                   

Sij           Nimi       Seura     Loppuaika

1             Juho Puumila                     02:50.8

2             Jaakko Puumila                 03:09.1

3             Eemi Launo                        03:35.5

4             Veikka Vierikko                 03:53.6

5             Konsta Vierikko                 03:53.7

6             Sameli Kohtanen                              04:03.4

7             Feeli Huhtakallio                              04:07.5

8             Jere Keisala                        06:13.1

T10  1 km                                      

Lähti: 3 Keskeytti: 0 Hylätty: 0                                   

Sij           Nimi       Seura     Loppuaika

1             Elina Viinamäki                  02:51.8

2             Aili Rajamäki                      03:16.9

               ---                         

P10  1 km                                          

Lähti: 4 Keskeytti: 0 Hylätty: 0                                   

Sij           Nimi       Seura     Loppuaika

1             Oskari Manninen                             02:54.3

2             Antti Koivumetsä                             02:59.1

3             Toni Salinkangas                              03:47.2

4             Lauri Pihlajaviita               03:54.7

T11  1 km                                       

Lähti: 2 Keskeytti: 0 Hylätty: 0                                   

Sij           Nimi       Seura     Loppuaika

1             Veera Lappalainen                          04:19.5

               ---                         

P11  1 km                                        

Lähti: 6 Keskeytti: 0 Hylätty: 0                                   

Sij           Nimi       Seura     Loppuaika

1             Iisakki Kohtanen               03:53.0

2             Arvo Yli-Peltola                 04:09.9

3             Samuel Saari                      04:20.3

4             Patrik Mäkisalo                 04:44.3

5             Niilo Oja-Nisula                 04:51.2

               ---                         

T12  1 km                                 

Lähti: 3 Keskeytti: 0 Hylätty: 0                                   

Sij           Nimi       Seura     Loppuaika

1             Sara Kannosto                   03:04.8

2             Sofia Salinkangas             04:02.8

               ----                       

Hiihtokoulu jatkuu

Hiihtokoulu jatkuu tuttuun tapaan tiistaisin. Tänä vuonna meillä on kaksi peräkkäistä Hiihtistä, ryhmät klo 17.30-18.30 sekä 18.30-19.30. Tiistain ryhmät ovat esikoiluikäisille sekä alakouluikäisille. Lapset jaetaan ryhmiin, joissa kaikilla on oman osaamisen mukaista harjoittelua. Hiihtiksen tiedottaminen Facebookissa ryhmässä Jalas - Hiihtokoulu, liity mukaan!