Harjoitukset / kesä 2018

Pallokerho/koulu

  • Pojat 5-6v (synt. 2012-2013)  
  • Tytöt 5-7v (synt. 2011-2013)

Harjoitusajat

Yhteyshenkilö

  • Esko Leppä puh. 0503058110

VALMENTAJAT

  • Iiris Jyrä
  • Saana Heinola

Pojat 7-8v (synt. 2010-2011)

p8.jpg

Harjoitusajat

Yhteyshenkilö

  • Kim Niemistö puh. 0405554558

Valmentajat

  • Kim Niemistö
  • Tuomas Rauhala

P8 sinisen seuraava ottelu:

P8 valkoisen seuraava ottelu:

Pojat 9v (synt. 2009)

Harjoitusajat

Yhteyshenkilö

  • Esko Leppä puh. 0503058110

Valmentajat

  • Esko Leppä
  • Juhani Hautamäki

P9 joukkueen seuraava ottelu:

Pojat 10v (synt. 2008)

    Harjoitusajat

    Yhteyshenkilö

    • Esko Leppä puh. 0503058110

    Valmentajat

    • Esko Leppä
    • Jarno Rantamäki
    • Oskari Vuorela
    • Jari Heinola
    • Janne Lehtinen

    P10 joukkueen seuraava ottelu:

    PELIASU

    SPONSORIT

    • Avant Tecno Oy
    • Emeli’s Rekka Team
    • Lähitapiola
    • Kurikan kaupunki
    • Lohimet Oy
    • Copax Oy
    • Neste Terästuuli Peräseinäjoki
    • Neste Jalastuuli
    • LVIS-Laitala Oy
    • Ilmajoen Sähkökoje
    • Ravintola Pirttihirmu
    • Duudsonit Activity Park

    Pojat 11-13v (synt. 2005-2007)

    Harjoitusajat

    Yhteyshenkilö

    • Timo Järvilehto puh. 0407057166

    Valmentajat

    • Timo Järvilehto
    • Kari Rajamäki
    • Janne Rajamäki
    • Anssi Lehto
    • Marko Kattelus

    P12 valkoinen seuraava ottelu:


    P12 sininen seuraava ottelu:


    P11 joukkueen seuraava ottelu:


    JOUKKUEIDEN PELIASUT

    • Fiben peliasu, valkoinen paita tai sininen paita / siniset shortsit

    Sponsorit

    • LVI-Talo Kannosto
    • JP Kunnallissanomat
    • Länsi-Suomen metsätilat
    • Marttilan Neste, Peräseinäjoki
    • Suomen Vuorikone
    • Turvaässät
    • Hopeinen Kuu
    • Aukon Service
    • Jalasjärven Sähköasennus
    • Huoltokorjaamo J. Koivukoski
     
    Peliasu p11-13.JPG

    Pojat 14-15v (synt. 2003-2004)

    JOUKKUEENJOHTAJA

    • Vesa Vuorela puh. 0405966430

    VALMENTAJA

    • Tommi Kukila
    • Arttu Aromaa
    p14 deee.jpg

    P14 aluesarjan joukkueen seuraava ottelu:

    Joukkueen ottelukalenteri ja yhteistyökumppanit 2018

    Tytöt 8-11v (synt. 2007-2010)

    Harjoitusajat

    Yhteyshenkilö

    • Sara Riskumäki puh. 040 415 5034

    Valmentajat

    • Sara Riskumäki
    • Riikka Kivimäki
    • Milla Rantamäki
    • Liisa Autio

    PELIASU

    • Valkoinen paita ja tummat shortsit 

    Tytöt 12-15v (synt. 2003-2006)

    Harjoitusajat

    Joukkueenjohtaja

    • Anssi Kuusisto p. 0407285730

    Valmentaja

    • Asko Mäki-Ventelä p. 0445413488

    T14 8v8 joukkueen seuraava ottelu


    PELIASU

      Sponsorit

      • Kuljetus J. Parkkari
      • Maanrakennus Kiilunen Oy
      • Pihaviriä Oy
      • Vesa Niemi Oy
      • Kurikan Kaupunki
      • Hitsaustyö Kalliosaari
      • LähiTapiola
      • Kallen Värikeskus Oy
      • M. Putz
      • Traktoriurakointi Peura Petri tmi
      • Autohuolto Mäkelä
      • LVI-Talo Kannosto
      • AS Tarvike Oy
      • Oma Säästöpankki